Videa Elektrika.TV

Rešerše všech dostupných videí

Q: Metoda ochranného úhlu versus valivá koule? Please read more HERE
210304Q3
Q: Lze stávající HVI vodič prodloužit?
(Montér Krokouš) Stávající HVI vodič prodloužit. Existuje kabelová spojka, nebo se musí vodič vyměnit? Projekt se stavebně změnil a nám chybí na každém 15 metrovém svodu asi 80cm!
eDEHN#42: Chyby při návrhu vnější ochrany (FHD) Please read more HERE
Jak běžně postupujeme při návrhu jímací soustavy? Děláme to správně, nebo opomíjíme řadu technických náležitostí, které souvisejí s návrhem hromosvodu? Volíme správnou metodu pro vyšetření ochranných prostorů? Jaký typ hromosvodu běžně navrhujeme a jaký zvolit s ohledem na použité stavební a konstrukční materiály na stavbě. Zkusme si každý odpovědět! Jaký je správný postup při ochraně před bleskem? V kterých případech se vypracovává analýza rizika? Na co si dát pozor v projektové dokumentaci? Pro které typy staveb je vhodná metoda valící se koule? Na tyto otázky bude hovořit Daniel Anděl v tomto webcastu ... #210304
eDEHN#42: Chyby při návrhu vnější ochrany (Dotazy) Please read more HERE
#210304Q
OEZ Servisním technikům se nevyhýbají ani kuriozní opravy #6 Please read more HERE
Zábavné, kuriozní příběhy z odborné praxe neslouží pouze pro pobavení, vlastně se tomu nikdo moc nesměje, spíš kroutí hlavou. Tou hlavní přidanou hodnotou příběhů je ponaučení z chyb někoho jiného. Samozřejmě máme všichni stejné výchozí informace jak navrhnout, instalovat, provozovat, ovšem znalosti a dovednosti se pokaždé nepředávají z osoby na osobu zcela věrně a pak dochází k nepřesnotem. Tušíte, co vše se může stát na stavbách a provozech, co způsobí spoj, který utáhnetete na "krev"? Nebo na kolik peněz může přijít jedno zamáčknuté tlačítko. Vyprávění zkušeného technika sledujte zde ...
OBO: Ochrana před bleskem a přepětím v připojovacím prostoru na straně sítě Please read more HERE
MCF-NAR – ochrana před bleskem a přepětím v připojovacím prostoru na straně sítě. Kombinovaný svodič MCF-NAR typu 1+2 je nejnovější člen týmu proti přepětí ze stáje OBO Bettermann. Dodatek NAR označuje připojovací prostor na straně sítě – instalovaná technologie jiskřiště kvalifikuje zařízení přepěťové ochrany (SPD = Surge Protective Device) pro použití v neměřené části rozvodů podle normy VDE-AR-N 4100. Nová technická pravidla pro připojování zákaznických zařízení k nízkonapěťové síti VDE-AR-N 4100 požadují, aby se zařízení přepěťové ochrany používalo co nejblíže k napájecímu bodu.
LIVE EATON: Konfigurace výkonových jističů v E-Configu (Dotazy) Please read more HERE
 
LIVE EATON: Konfigurace výkonových jističů v E-Configu Please read more HERE
Správná konfigurace výkonového jističe včetně jeho příslušenství se očekává od každého projektanta elektrického zařízení. Odborníkem definovaná sestava souvisejících přístrojů může být navržena rutinně, méně zkušeným může zabrat více času. Jak vytvořit sestavu výrobků s kontrolou správnosti dané sestavy nebo bez její kontroly? V tomto webcastu se bude probírat další funkcionalita E-Configu, tvorba uživatelských sestav přístrojů (zejména jističů) EATON. Na příkladu výkonového a vzduchového jističe bude předvedeno, jak daný konfigurátor funguje. V podstatě za uživatele hlídá, zda příslušenství, které chce použít, je skutečně kompatibilní se základním přístrojem a zda si neodporuje s jiným použitým příslušenstvím také do daného přístroje osazovaným. Více sledujte zde ...
Q: Lze chladit rozvaděč s vyšším krytím jinak než klimatizací? Please read more HERE
Lze chladit rozvaděč s vyšším krytím IP jinak než klimatizací? Řešíme větší rozvaděč uprostřed výrobní haly. Jde o prašné prostředí a navíc v letních měsících dosahují teploty okolo rozvaděče i přes 40°C. Nasávání tak znešištěného vzduchu pro ochlazení technologií uvnitř skříní je prakticky nemyslitelné. Jak to řešit?
Q: Co je pro přístroje v rozvaděči horší, prach nebo vysoká teplota?
Co je pro přístroje v rozvaděči horší, prach nebo vysoká teplota? několik roků vedeme s kolegy názorový spor, zda je lepší v rozvaděči přirozená prašnost za pasivního chlazení nebo nasadit filtry proti prachu, tím zvýšit krytí IP ale také teplotu uvnitř skříně. Jaký je váš názor?
Q: Mají přístroje v rozvaděči, vzhledem k jejich chlazení, odlišné umístění? Please read more HERE
210310
Q: Jak spočítám, zda potřebuji klimatizaci, pokud neznám výzbroj? Please read more HERE
Jak spočítám, zda potřebuji klimatizaci, pokud neznám výzbroj? Nestává se příliš často, že se navrhuje chlazení rozvaděče aniž by byl známý soupis přístrojů. Pokud to však situace vyžaduje, jaké máme možnosti? Odpověď Zbyňka Ledvinky naleznete zde!
Q: Kdy je vhodné rozvaděč chladit vzduchem a kdy kapalinou? Please read more HERE
Kdy je vhodné rozvaděč chladit vzduchem a kdy kapalinou? Navrhujeme rozvaděče do průmyslového areálu kde se plánuje výroba a zpracování kovů. Přesné osazení výrobní linky ještě neznáme a zvažujeme v různých částech, různé typy chlazení. Podle čeho se orientovat?
Q: Vyžaduje instalace zdroje nějaké speciální dovednosti či zapojení dalších osob? Please read more HERE
Vyžaduje instalace zdroje WAGO PRO 2 nějaké speciální dovednosti či zapojení dalších osob? Jde o napájecí zdroj k upevnění na DIN lištu nikoliv zdroj pro okamžité použití spotřebitelem jako například zdroj laptopu. Svými parametry patří mezi profesionální zdroje a proto se také uvažuje odpovídající použití včetně instalace profesionálem. Jaké jsou varianty zapojení popisuje Filip Cenefels zde ..
Q: Jak vznikla univerzalita systémů Tecomat a Foxtrot? Please read more HERE
Otázka mířila na Jaromíra Klabana. Vysvětluje konstrukci a vznik Tecomatu. Mnozí velice dobře znají Tecomat Foxtrot. Kompaktní modulární řídicí a regulační systém pro malé a střední aplikace s montáží do rozvaděčů a rozvodnic na DIN lištu se objevuje v mnohých domovních automatizacích. Výkonná procesorová jednotka s mnoha periferiemi a propojeními dokáže řídit nejen budovy ale i výrobní procesy. Podrobnosti o plánování a použití této jednotky sledujte zde!
LIVE RITTAL: Monitorování nejen IT systémů - systém CMC III (Dotazy) Please read more HERE
 
LIVE RITTAL: Monitorování nejen IT systémů - systém CMC III Please read more HERE
Nárůst a stále větší využívání nových technologií přináší i nové potřeby pro kontrolu a řízení. Rychlý rozvoj technologií internetu věcí IOT, resp. IIOT, je automatizace nepostradatelnou součástí každého dnešního efektivního provozu. Monitorovacím systémem CMC III zajistíte nejen bezpečnost rozvaděčů, ale můžete sledovat okolní i vnitřní prostředí rozvaděčů a nastavit tak automatizované úlohy. Pro lepší představu toho, co se skrývá za funkce a služby zkratky CMC III, sledujte připravený webcast ...
LIVE EATON: Kreslení jednopólových schémat v E-Configu (Dotazy) Please read more HERE
 
LIVE EATON: Kreslení jednopólových schémat v E-Configu Please read more HERE
Stává se vám, že je potřeba nakreslit k dokumentaci chybějící schéma rozvaděče? V rodinných domech jde o velice častou potřebu, protože se ne vždy z původních dokumentů dochová, nebo také nikdy nemusela existovat! Protože revizní technik ověřuje elektroinstalaci vůči související dokumentaci, vzniká potřeba vypracování nového záznamu aktuálního stavu. Pokud elektroinstalatér nebo samostatný revizní technik zrovna nedisponuje oficiální licenci pro kreslení schémat, může využít nového modulu v programu E-Config. S čím lze u něj počítat a co určitě neumí, se dozvíte v následujícím školení ...
Výměna nn pojistek lze trénovat i virtuálně! Please read more HERE
Výměna nn nožových pojistek lze trénovat i virtuálně! Snad každý praktik ví, že provádět výměnu nožové pojistky žehličkou, vyžaduje odpovídající bezpečnostní pomůcky. Z historie lze bez nadsázky tvrdit, že i prokazatelně proškolení pracovníci doporučené postupy nedodržují. Získat bezpečné rutinné postupy se obvykle získávají četným opakování v praxi. Se zajímavým řešením přichází společnost EG.D ve spolupráci s českou firmou VRgineers. Ve virtuální realitě několik variant výměn nízkonapěťových pojistek, při kterých může dojít ke vzniku elektrického oblouku. Po nasazení speciálních brýlí se člověk na chvíli stane montérem distribuční společnosti. Virtuální realita ho provází předepsaným postupem výměny pojistek. Začíná nasazením správných ochranných pomůcek ve správném pořadí a končí manipulací samotné pojistky vhodným nářadím. Zjistit může také to, co se stane, když udělá při práci pod napětím chybu. Ukázku sledujte zde!
Akce dokumentů

Pár slov o Elektrika.tv

Společnost Elektrika.info má vizi největšího multimediálního zdroje informací v oblasti průmyslových a instalačních technologií.