Videa Elektrika.TV

Rešerše všech dostupných videí

SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Martina Formánka? Please read more HERE
Martin Formánek, produktový manažer ENIKA CZ: Systémová instalace má význam tehdy, pokud je v objektu využíváno několik na sobě „nezávislých“ technologií (větrání, topení, chlazení, žaluzie apod.) a případně je požadováno komfortní ovládání pomocí LCD panelů, RF ovladačů apod. Tedy rozhodně u staveb vyšší cenové hladiny. Nebo v případě, že investora zkrátka nové technologie zajímají a chce si eventuálně svůj objekt nějak průběžně parametrizovat sám. Díky vhodné koordinaci zmíněných technologií dochází také pochopitelně k úspoře na energiích. A důležitá je i bezpečnostní funkce. Budoucnost ukáže, zde se systémové instalace uplatní v dalších funkcích a aplikacích zpříjemňujících život nebo budou nějak finančně zvýhodněny díky efektivnějšímu energy managmentu.
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Petra Vetešníka? Please read more HERE
Petr Vetešník, systémový integrátor: Systémovou instalaci můžeme rozumět také jako integraci systémů. Pokud tedy máme v objektu více lokálních ostrovních systémů, domnívám se, že je žádoucí spojit je do jednoho celku. Tím můžeme ušetřit pořizovací náklady jednotlivých systémů, sníží se vzájemné křížení a zvýšíme variabilitu. Navíc lze v případě poruchy jednoho systému "zaskočit" systémem druhým. Také se sníží počet ovládacích prvků (každý systém mívá svůj vlastní) a tím i zjednoduší obsluha.
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Viktora Strouhala? Please read more HERE
Viktor Strouhal, produktový manažer sběrnicového systému Ego-n: Použití systémové instalace především ovlivňují požadavky investora/uživatele. Jak chce mít prvky v instalaci vzájemně provázané? Stačí mu jen ovládat každý světelný okruh a každou roletu v domě lokálně samostatným vypínačem? Nevadí mu, že bude nucen při vytažení rolet každé ráno obcházet všechna okna? Nesouvisí to úplně s velikostí objektu. Jsou pěkně provedené systémové instalace v bytech 3+1 a stejně tak mohou být dobře provedené konvenční instalace ve dvougeneračním rodinném domě. Takže pokud je instalace ...
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Zdeňka Rajmonta? Please read more HERE
Zdeněk Rajmont, provozovatel průmyslové automatizace na bázi PLC: Systémová instalace (nebo alespoň příprava) je zcela jistě nutná u velkých administrativních či průmyslových budov, kde je již samozřejmostí např. dispečerské řízení. Pro majitele bytů či domků příliš velké využití (krom technického zápalu) nevidím. Ve staré zástavbě rozhodně ne, v nových objektech se nabízí řízení bazénů či topení. Nicméně současná technická úroveň systémová instalací je na úrovni “drahého a složitého vypínače“, což je „trochu“ málo.
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Jaromíra Pávka? Please read more HERE
Jaromír Pávek, produktový manažer bezdrátového systému xComfort (EATON)
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Jiřího Olejníčka? Please read more HERE
Jiří Olejníček, systémový integrátor (BOSSYS): V prvé řadě je nutno zvážit kombinaci ostatních technologií, které jsou v objektu instalovány. Ve chvíli, kdy je objekt vybaven pouze jednoduchým osvětlením a případně jedním prostorovým termostatem, potom je použití systémové instalace ekonomicky neefektivní a uživateli ani nepřináší v podstatě žádné zlepšení komfortu. To mohou realizovat jednoduchá a levná autonomní zařízení – dálková ovládání případně aplikace v mobilních zařízeních. Dnes je ale hodně domů vybaveno dalšími technologiemi – různé druhy osvětlení, elektrické ...
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Richarda Mullera? Please read more HERE
Richard Muller, produktový manažer sběrnicových systémů KNX (ABB). Rozhodnutí, zda v dané budově použít systémovou instalaci nebo ne, není závislé na velikosti této budovy, ale na tom, jaké funkce jsou v dané budově požadovány a jaké požadavky má tato budova splňovat. Můžeme mít rozsáhlou budovu, kde plně postačuje klasická konvenční instalace a naopak třeba i malý byt může být vybaven systémovou instalací.
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Martina Lahody? Please read more HERE
Martin Lahoda, jednatel Phoenix Contact ČR: Návrh systémové instalace doporučuji konzultovat s projektanty, případně klíčovými dodavateli systémové instalace, kteří by na základě požadavků uživatele mohli navrhnout vhodné řešení a to jak s ohledem na komfort, tak i s ohledem na technické a cenové možnosti.
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Radima Křůpaly? Please read more HERE
Radim Křůpala, systémový integrátor (IQ budovy): Autonomní řešení zvolím, pokud se jedná opravdu o jednoduchou technologii a je zbytečné používat dělo na komára, jako například pohybové čidlo na chodbě. V tom případě volím klasickou elektroinstalaci. Pokud ale mám jednu nebo více technologií, které chci v domě řídit a jsou to technologie složitější než např. pohybové čidlo, jistě se systémová instalace vyplatí. Jedná se například již o ovládání žaluzií nebo zónovou regulaci v domě apod.
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Jaromíra Klabana? Please read more HERE
Jaromír Klaban, obchodní ředitel Teco: U klasické elektroinstalace zůstaňte, když chcete vše ovládat pouze ručně vypínačem na zdi. Když chcete mít dům zabezpečený, alespoň něco v něm kontrolovat na dálku a mít v něm alespoň některé věci logicky funkčně propojené, jděte rovnou do systémové instalace!
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Jakuba Horny? Please read more HERE
Jakub Horna, produktový manažer sortimentu KNX (Siemens): Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět, protože je to hodně individuální záležitost. Obecně se ale dá říci, že čím je instalace větší, tak je systémová instalace efektivnější. Je to z toho důvodu, že správa většího množství technologií v budově je náročnější a vyžaduje větší odpovědnost osob, které tyto technologie používají. Dále je to také otázka komfortu a tlaku na energetické úspory. Pokud se tedy v budově např. navrhuje vytápění, větrání a případně chlazení, tak je jednoznačně neefektivní mít tyto technologie nepropojené do jednoho ...
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Radima Hendla? Please read more HERE
Radim Hendl, vedoucí segmentu domovní elektroinstalace (Schneider Electric): Investor, který stojí před otázkou, zda systémovou instalaci do svého rodinného domu ano, či ne, nechť si odpoví na dvě otázky: Mám na takovou instalaci dostatek finančních prostředků? (Systémová instalace bude stát vždy o něco více než klasická). Chci žít v domě, který se o většinu základních procesů stará sám? (Ne každý z nás o to stojí. Někomu skutečně nemusí vyhovovat, když dům reaguje na změnu vnějších vlivů, např. změnu počasí, a uživatel zpočátku neví proč.).
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Ondřeje Dolejše? Please read more HERE
Ondřej Dolejš, automatizace (WAGO ČR): Systémová instalace je vhodná tam, kde je vysoký požadavek na komfort ovládání (lokální/vzdálené). A také tam, kde je instalováno více systémů, které musejí mezi sebou komunikovat, aby bylo dosaženo celkové efektivity řešení (řízení vytápění, chlazení, osvětlení a zastínění).
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Radka Červeného? Please read more HERE
Radek Červený, elektroinstalace nn a systémových instalací (ELEKTRIKABRNO): Pokud zákazník požaduje ovládání nějakého jednoduchého zařízení, například doběh ventilátoru na WC, nemá smysl zde navrhovat systémovou instalaci. Toto lze řešit například jednoduchým multifunkčním relé. V okamžiku, kdy se požadavků na automatizaci sejde více a již při návrhu, je zcela evidentní, že řešení by bylo poskládáno z několika uzavřených regulátorů či systémů, které spolu nedokáží ani vzájemně komunikovat a předat si informace o stavu jednotlivých ovládaných zařízení, zde se již přímo vybízí systémovou ...
SI#1# Kdy se do systémové instalace pustit podle Pavla Barvíře? Please read more HERE
Pavel Barvíř, dlouholetý projektant: Myslím si, že smysluplnost systémové instalace vynikne hlavně u větších obytných ploch, kdy regulace může ušetřit nemalé finanční úspory na energiích a zároveň zvyšuje komfort bydlení.
SI#1 (MINI) Kdy se do systémové instalace pustit a kdy ne? Please read more HERE
V dnešní době "nabité elektronikou" se s možnostmi, představami a požadavky na funkci elektroinstalace dostáváme zcela jinam, než jsme si mohli ještě před několika roky představit a dovolit. Naše obydlí jsou často zaplavena technologiemi, jen bezdrátových ovladačů bývá často bezpočet. Problém nastává v okamžiku, kdy vyžadujeme sjednocení nebo dokonce vazby mezi jednotlivými systémy.
VK#1 Nenechte do svých zdí vrtat každého kdo umí držet vrtačku Please read more HERE
Nejenže by uživatel neměl pouštět do rozvaděče každého, kdo prohlašuje, že tomu rozumí. Stejně tak by měl dbát o svá vedení ve zdech. Pokud si každý z řemeslníků bez kontroly vedení vyvrtá svou díru, můžete počítat s fatálními následky. Ve starých elektroinstalacích v takových případech jde i o životy lidí! O tom, jak to v mnohých případech dopadá, hovoří z vlastní zkušenosti Jan Franěk.
Schrack Technik Infodny únor 2016
 
Jak se vzdělává obyčejný elektrikář? Please read more HERE
Jak se dnes vzdělávají ti elektrotechnici kteří nejsou ve vedoucí funkci? Běžný řadový zaměstnanec přece nestuduje technické normy a nečte odborné příručky po večerech. Určitě se věnuje svým zálibám nebo rodině. Ale jak je pak v dnešní době tím dobrým kvalifikovaným pracovníkem? Vždyť to přece nemůže stihnout během pracovní doby! Zvláště pak pokud do práce chodí pracovat a ne se učit!
ECPR: Kolik má plzeňský cech členů a jaké jsou poplatky za členství Please read more HERE
Členství zdarma nedává smysl, vysoké poplatky zase odradí běžného člena. Jak je to v Elektrotechnickém cechu plzeňského regionu? Kolik má členů a kolik se za členství ročně platí? Tuto otázku dostal cechmistr Alexandr Horský.
Akce dokumentů

Pár slov o Elektrika.tv

Společnost Elektrika.info má vizi největšího multimediálního zdroje informací v oblasti průmyslových a instalačních technologií.