Videa Elektrika.TV
Rešerše všech dostupných videí
- COGEN: Radim Szkandera o mikroturbínách
- LAPP: Spolehlivé kabely a konektory pro železnice Please read more HERE
- Víte, proč je dodávka elektroinstalačních prvků pro lokomotivy velice důležitá rychle a včas? Pokud navrhujete podobná zařízení, můžete si pamatovat, že Lapp má pro tyto a podné případy logistické řešení. Ovšem sama rychlost by u takových systémů, jako jsou drážní, neobstála. Nabízené prvky pro tyto spolehlivé provozy má Lapp ověřen přímo v praxi na Korejských rychlovlacích ...
- OPP#2 Kam v objektu umístit kombinovanou přepěťovou ochranu? Please read more HERE
- Kam v rodinném domě umístit svodič bleskových proudů nebo kombinovaný svodič třídy I. a II.? Kde je to správné místo pro instalaci? Jde o tu část kudy do objektu příchází vedení nn nebo dat? Což to umístit do středu objektu? Je volba umístění vždy snadná? Co odpověděli na otázku umístění svodičů přepětí čeští specialisté? Sledujte další díl videoseriálu OPP ...
- OPP#2# Kam podle Zdeňka Suchomela umístit kombinovanou přepěťovou ochranu? Please read more HERE
- Kombinovaný svodič se může běžně umístit do hlavního rozvaděče, říká Zdeněk Suchomel Z OEZ a dodává, že lepším řešením je samozřejmě oddělená rozvodnice.
- OPP#2# Kam podle Wolfganga Markse umístit kombinovanou přepěťovou ochranu? Please read more HERE
- Svodiče typu 1 a 2 navrhuji do hlavního rozvaděče v místě, kde přichází přívodní vedení, říká Wolfgang Marks a dodává, že pokud se rozhoduje zda zvolit oddělenou rozvodnici, pak v případě aby neohrozil cizí technologii instalovanou v blízkosti takového svodiče.
- OPP#2# Kam podle Jana Hájka umístit kombinovanou přepěťovou ochranu? Please read more HERE
- Svodiče bleskových proudů je důležité umístit co nejblíže vstupu, kde se nachází přívodní napájecí vedení, říká Jan Hájek z DEHN+SÖHNE a dodává, že dnešní konstrukce kombinovaných svodičů umožňuje libovolné umístění mezi přístroji v rozvaděči.
- OPP#2# Kam podle Jana Marka umístit kombinovanou přepěťovou ochranu? Please read more HERE
- Umístění svodičů bleskových proudů záleží na konkrétním případě typu připojení objektu, říká Jan Marek z EATONu, ale nejčastějším umístěním je zpravidla hlavní domovní rozvaděč.
- OPP#2# Kam podle Davida Komrsky umístit kombinovanou přepěťovou ochranu? Please read more HERE
- Svodič třídy I. a II. by měl být umístěn v hlavním rozvaděči v objektu, říká David Komrska a upozorňuje, že je nutné dodržet návod výrobce ochrany, kterou instalujeme.
- OPP#2# Kam podle Jiřího Prchala umístit kombinovanou přepěťovou ochranu? Please read more HERE
- Svodič blesků je nejvhodnější umístit co nejblíže vstupu do objektu, říká Jiří Prchal a objasňuje mylnou představu o pojmu kombinovaná ochrana.
- OPP#2# Kam podle Davida Černocha umístit kombinovanou přepěťovou ochranu? Please read more HERE
- Určitě bych svodič bleskových proudů neumístil ve sloupku v oplocení, říká David Černoch z Vodafone a navrhuje, že není vhodné chránit především přívodní kabel a elektroměr když mám doma elektroniku za statisíce.
- OPP#2# Kam podle Jiřího Buranta umístit kombinovanou přepěťovou ochranu? Please read more HERE
- Umístění svodiče bleskových proudů v novostavbách většinou není problém, říká Jiří Burant z OBO Bettermann a poukazuje na případy kdy instalace jednoduché není.
- WAGO IN#11: Kam se wagosvorka nehodí? Please read more HERE
- Krabicová Wagosvorka je bezesporu fenoménem spojování domovních rozvodů. Její spolehlivost a rychlost zapojení přesvědčuje mnohé praktiky po celém světě. My jsme se s kamerou nezvykle zeptali kam se krabicová Wagosvorka naopak vůbec nehodí. Pokud nám to sdělují sami zástupci značky, dáváme tomu větší váhu, než jedné paní co povídala, že ...
- OBO: Více než praktické podlažní zásuvky GES R2 Please read more HERE
- Malé podlažní zásuvky GES R2 jsou praktickým doplňkem každé elektroinstalace s rozlehlými prostory. Kdo myslí na přívody energie a dat dopředu má v budoucnu vyřešen nejeden problém. Jaké máme s touto krabicí možnosti připojení? Jaké jsou k dispozici provedení designu? Kde k těmto podlahovým krabicím přijdeme? Sledujte tuto krátkou reportáž ...
- OPP#1 Kdy je přepěťová ochrana povinná? Please read more HERE
- Je přepěťová ochrana povinná? Má cenu se takovou investicí zabývat? Kde je to nutnost a kde dobrovolnost? Víte, jak asi nad touto otázkou uvažují někteří spotřebitelé? Připojujeme se vzdáleně na dva elektrotechniky s otázkou jak vnímají důležitost nasazení přepěťové ochrany jejich klienti spotřebitelé. A jak na stejnou otázku povinnosti užití přepěťových ochran reagovali čeští specialisti této problematiky, sledujte ve zkrácené verzi nyní …
- OPP#1# Kdy je podle Davida Černocha přepěťová ochrana povinná? Please read more HERE
- David Černoch z Vodafon ČR ze své praxe poukazuje na povinnost použití přepěťových ochran všude tam, kde je aplikován Zákoník práce.
- OPP#1# Kdy je podle Davida Komrsky přepěťová ochrana povinná? Please read more HERE
- David Komrska ze Salteku se odkazuje na normu která jmenuje typy budov, kde je užití přepěťových ochran povinné. Zajímavá je pasáž, že u normou nespecifikovaných objektů je pro rozhodnutí důležitý výsledek výpočtu rizika. Pokud není riziko řešené, ochrany se použít musí!
- OPP#1# Kdy je podle Jiřího Prchala přepěťová ochrana povinná? Please read more HERE
- Jiří Prchal z Phoenix Contact vysvětluje, že norma ukládá povinnost chránit zařízení, ale provedení záleží na dvou pohledech. Pohled technika řešitele a pohled majitele, investora stavby.
- OPP#1# Kdy je podle Zdeňka Suchomela přepěťová ochrana povinná? Please read more HERE
- Při zvažování, zda je pro náš případ použití přepěťové ochrany povinné, bychom měli podle Zdeňka Suchomela z OEZ brát potaz výsledky analýzy rizika, které je pro konkrétní stavby důležité vyhodnotit.
- OPP#1# Kdy je podle Jana Hájka přepěťová ochrana povinná? Please read more HERE
- Jan Hájek z DEHN+SÖHNE říká, že použití ochran je obecně povinné, ovšem lze se mu vyhnout, pokud vyjde výpočet rizika nízký.
- OPP#1# Kdy je podle Jiřího Buranta přepěťová ochrana povinná? Please read more HERE
- Na otázku nutnosti použití přepěťových ochran Jiří Burant z OBO Bettermann poukazuje na druh, způsob využití objektu, možnou právní závaznost a také na výsledek výpočtu analýzy rizika.