Videa Elektrika.TV

Rešerše všech dostupných videí

OPP#21# Chrání podle Jana Hájka přepěťová ochrana před spínacími rázy? Please read more HERE
... spousta lidí zjednodušuje ochranu před přepětím pouze na ochranu před zavlečením části bleskového proudu, případně před elektromagnetickou indukcí, kterou způsobí úder blesku a zapomíná na to, že nejčastějším zdrojem rušení ...
OPP#21# Chrání podle Jiřího Prchala přepěťová ochrana před spínacími rázy? Please read more HERE
Záleží na tom, jak je provedena. Pokud vezmu nejlevnější ochrany, kde jsou nekvalitní varistory. Pokud použiji kvalitního výrobce, tak to ochrání. Jemné ...
OPP#21# Chrání podle Jana Marka přepěťová ochrana před spínacími rázy? Please read more HERE
... proč my přepěťovou ochranu typu třídy 3 instalujeme. Jedna věc je ochrana proti atmosférickým výbojům, kdy v koordinaci se svodiči třídy jedna a dvě nám trojka taky určitým způsobem ochraňuje, ale další věc jsou ...
OPP#21# Chrání podle Jiřího Buranta přepěťová ochrana před spínacími rázy? Please read more HERE
Třetí stupeň ochrany ve vztahu ke zdrojům impulzního rušení, ať už z domácích spotřebičů, nebo to bývá časté z některých méně kvalitních osvětlovacích těles elektronickými předřadníky apod., nesporně svou funkci plní. Je potřeba počítat s ...
TAČR: Plán podpory pro rok 2018
TA ČR na MSV pořádá seminář, v rámci kterého představují plán podpory pro rok 2018. Komu je seminář určen a co vše se na něm dozví? Dochází příští rok ohledně podpory k nějakým zásadním změnám? Resp. pro jakou změnu byste časem třeba byl? Měl by podle Vás mít výzkum vždy za cíl objevit něco nového? Odborníci z celého světa se ve čtvrtek 21. září 2017 sjeli do Prahy na Den Technologické agentury ČR (TA ČR). Co bylo cílem tohoto setkání? V rámci tohoto setkání se konala konference Open Science s tématem: Inovační ekosystém vyžaduje nový způsob myšlení, jednání, komunikace i spolupráce. Vzešlo z této konference nějaké prohlášení nebo doporučení, výzva? (určená komu)? Po roce 2020 se dá očekávat výrazné snížení objemu prostředků z fondů EU. Plánuje agentura nějaká opatření, která by pomohla se s touto situací vyrovnat v oblasti aplikovaného výzkumu Na závěrečném galavečeru byly tradičně předány Ceny TA ČR. Týkal se některý oceněný výzkumný projekt i problematiky strojírenství nebo jiného, který je zde na MSV diskutován? Uveďte příklad a přínos výzkumu pro praxi.
ABB Ability v oblasti regulovaných pohonů
 
STEMA-TECH: Novinky v oblasti tvářecích strojů
 
LAPP: Online nástroje pro rychlý výběr kabelů
 
LAC: Průmyslové pece
Vaše firma se rozhodla změnit po mnoha letech značku. Proč? Co by měla nová značka vyjadřovat…? Na MSV se prezentujete pecí SV Mk. II. Prosím o popis této pece a k čemu vlastně slouží? Jaké jsou přínosy pro klienty? Kdo jsou vlastně potenciální klienti? Jak dlouho trvá takový vývoj takové nové nebo resp. progresivnější pece. Máte svou vlastní laboratoř nebo technologie pro modelování pecí? Spolupracujete na vývoji pecí i s vysokými školami, výzkumnými ústavy? Ty žáruvzdorné tvarovky do vašich pecí jsou vaše výrobky? Jaké jsou obecně požadavky zákazníků na pece? Ve kterém směru rostou? Na jaře příštího roku otevřete novou provozovnu, která se staví v Židlochovicích. Co vám to umožní?
ČVUT: Ústav letecké techniky
 
Siemens: Digitalizace obráběcích strojů
Budoucnost je v digitalizaci… To na MSV v Brně slyšíme již dva tři roky. Myslíte si to stále i vy? Jaké možnosti a řešení přináší Siemens pro současné strojírenství směřující ke koncepci Průmysl 4.0 (prosím o uvedení novinek na vašem stánku, které se týkají digitalizace) Robot zakládá obrobky do reálného obráběcího stroje, virtuálně je zprovozněno digitální dvojče CNC stroje, retrofit pohonů nebo digitální sběr dat. Funguje tato myšlenka již někde v praxi? Jak je to s vizualizací práce obráběcích strojů… Lze opravdu na počítači vytvořit model stroje, který se hýbe přesně tak jako zamýšlený stroj, resp. stroj v praxi? Někde jsem četl, že vaše řešení umožňuje zkrácení doby výroby produktů na obráběcím stroji o až sedmdesát procent. Kde těch 70 % dokážete „nahnat“?
WALMAG MAGNETICS: Novinky v oblasti upínání
Na MSV se prezentujete několika novinkami v oblasti upínání. O jaké jde a uveďte, jaké jsou přínosy pro klienty? Jak dlouho trvá takový vývoj nového nebo lepšího systému upínání. Spolupracujete na tomto vývoji i s vysokými školami? Co lze v této oblasti vůbec ještě vylepšit? Jaké jsou trendy v upínání, v jakém směru rostou obecně požadavky na upínání? Jednou z dalších vašich novinek je nový bateriový břemenový magnet. Prosím o představení… V prospektu jsem si všiml, že jste magnet doplnili i řadou bezpečnostních akustických prvků… K čemu slouží? V jakém směru rostou na vaše produkty požadavky a jak například dosáhnete prachotěsné provedení? Co pro tuto vyšší prachotěsnost musíte udělat? Jak vlastně probíhá testování takového magnetu? Máte svou vlastní laboratoř?
ABB: Proces information management
Informace jsou klíčovým přínosem pro všechny podniky. To byly vždy… Mění se v tomto směru nějak třeba povaha informace, nebo něco jiného? V jednom materiálu o Proces information management se píše, že „musí být výrobní a zpracovatelské podniky schopné rychle se přizpůsobit změnám.“ Může se každý firma rychle přizpůsobit změnám, lze to všude a snadno - rychle? Třeba sklárna nebo huť se zajetu výrobou a sortimentem? Uveďte příklad, kdy zisk informace a rychlá změna umožnila konkrétní firmě udržet konkurenceschopnost? Co v oblasti správy procesních informací nabízí ABB? Aby systém fungoval měl by asi být přívětivý k zaměstnancům, čili motivovat je k přijímání rychlých, informovaných rozhodnutí, k přijímání vhodných kroků a tím ke zlepšování výkonu.
dataPartner: MES PATRIOT MODERNÍ MODULÁRNÍ SYSTÉM PRO ŘÍZENÍ VÝROBY
Jaké trendy sledujete v oblasti plánování a sledování výroby. Co se nyní plánu je a dříve nikoliv, co se nyní sleduje a proč? V rámci MSV v Brně pořádáte seminář MES PATRIOT MODERNÍ MODULÁRNÍ SYSTÉM PRO ŘÍZENÍ VÝROBY. Co bude cílem semináře, kdo bude přednášet a o čem? Komu je akce určena? Představte systém MES Patriot. Už je někde nasazen, kde a co klientovi přináší? Lze doporučit nějaký univerzální přístup k řešení údržby? Lze aplikovat stejný způsob údržby na automobilku, huť či pivovar? Zajímal by mě Váš názor na digitalizaci v oblasti údržby. Mimochodem, jste aktivní v oblasti jaderné energetiky. Jaký poslední projekt jste realizovali, případně co je před vámi?
ABB: Prediktivní servis
Preventivní neboli také prediktivní údržba představuje nejefektivnější program údržby, protože zajišťuje, že zařízení je servisováno ještě předtím, než dojde k poruše. Kde je vhodná a kde je lepší aplikovat systém „až do poruchy“. Sledujete nějaké trendy v této oblasti – začínají firmy spíše tíhnout k prediktivní údržbě nebo mají jiné pohledy na problematiku? Jaké jsou současné trendy a výzvy v údržbě? Může si firma řešit preventivní údržbu svými silami, čili trochu šetřit, nebo by měla spíše využít služeb externí firmy? Jaké z toho má výhody. Služba není zadarmo. Můžete uvézt nějaký příklad návratnosti? Nabízíte prediktivní řešení s monitorováním stavu, založených na nejnovějších technologiích. Co to jsou ty nejnovější technologie? Předpokládám, že se zde využívá digitalizace… Co umí program Automation Sentinel? Mohou se i tyto řešení stát časem samy o sobě předmětem potřeby údržby?
VIZULINE: Krizové řízení pomocí vizualizace v provozu/hale
Jste pořadateli semináře MAXIMALIZUJTE POTENCIÁL KRIZOVÉHO ŘÍZENÍ POMOCÍ VIZUALIZACE V PROVOZU/HALE/DÍLNĚ. Na jaké přednášky se mohou účastníci těšit? Jak závažná (důležitá) je vlastně problematika krizového řízení ve výrobních halách? Jaké v tomto směru spatřujete trendy? … Nepřehání se to někdy a nejsou zaměstnanci spíše zahlceni různými příkazy, upozorněními, informačními panely… Jakým způsobem lze lidem v halách cokoliv sdělit a jaké jsou s jednotlivými způsoby zkušenosti, výhody, nevýhody. Jaký máte názor na „staré dobré nástěnky“. Jak v tomto porovnání pak dopadá možnost vizualizace. Výhody, nevýhod… Jak na metody vizualizace třeba reagují starší zaměstnanci…? Co v tomto směru nabízíte a co je nového u vás ve firmě.
RudlUP: Rudlík, který usnadní život nejen závozníkům
 
Asseco Solutions
 
4ISP: Novinky v oblasti obráběcích strojů a spolupráce s Autodesk
Na trhu jste již pár let. S jakými úspěchy? Jak byste český nebo středoevropský či Evropský trh charakterizoval? Na veletrhu MSV prezentujete množství novinek, uveďme alespoň několik z nich. Spolupracuje vaše firma na vývoji strojů s českými vysokými školami či výzkumnými pracovišti? Obráběcí stroj prodáte - co dále, spolupracujete s výrobci nástrojů, dodavateli plynu, olejů... Začali jste úzce spolupracovat se společností Autodesk. V jakém směru a co bude cílem? Nedávno jste slavnostně zahájili projekt EURAZIO. Kolik laserových strojů v tomto show roomu představujete? Budete je nějak časem obměňovat?
FANUC Czech: Novinky v oblasti automatizace a robotizace
Představujete největší CNC servo motor Fanuc. Jak dlouho vůbec probíhá takový vývoj a v čem je ten stroj lepší než jeho předchůdce? Kde najde váš motor uplatnění? Již je někde nasazen? Mohl byste pohovořit o vašich kolaborativních robotech – oč jde? Pak taktéž o možnostech v oblasti servisu a o novince v oblasti diagnostiky a predikce poruch systémů. FANUC bude též na veletrhu MSV představovat plně elektrický vstřikovací lis ROBOSHOT. Pak bych se možná zeptal, kde vidíte možnosti a reservy robotizace (např. svařování velkých ocelových konstrukcí – mosty, kotle), naopak, kde asi roboty lidskou práci nikdy nenahradí…
Akce dokumentů

Pár slov o Elektrika.tv

Společnost Elektrika.info má vizi největšího multimediálního zdroje informací v oblasti průmyslových a instalačních technologií.